Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Бердянська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04397916) був реорганізований і увійшов до складу Зачепилівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Бердянка
Зачепилівський район, Харківська область

Історична довідка Бердянської сільської ради

Бердянка (старі назви – Безводне, Ополонівка) заснована в середині ХІХ століття. Перші документальні відомості про село зустрічаються у виданні Центрального Статистичного комітету Міністерства внутрішніх справ Санкт-Петербурга „Список населення по відомостях 1859 року Полтавської губернії”. У 1862 році у Бердянці (Безводній) дворів було 33, жителів: чоловіків – 198, жінок – 196. Від уїзного міста Констянтиноград (тепер Красноград) 31 верста.

У списку населених міст Полтавської губернії за 1912 рік записано, що у Бердянці Зачепилівської волості чисельність жителів: чоловіків - 240, жінок - 280. В селі одна церковно - приходська школа.

Ще за часів кріпацтва в селі поселився пан Павлов, який одружився з княгинею Остроградською. Маєток панів був розташований у саду (тепер територія автогаража). Він складався з двох світлих красивих міцних будинків, та декількох господарських будівель. Через розірвану греблю на ставку був красивий місток, через який пани ходили гуляти до парку. Парк зберігся і до цього часу. Після смерті княжни Остроградської маєток перейшов до трьох її братів та їх дітей.

Вся економія (3000 десятин) перейшли братові Остроградському, генерал-інспектору всеросійської кавалерії. Генерал Остроградський постійно проживав у Петербурзі, і тільки влітку приїздив до свого маєтку. Економією керував прикажчик. Панський маєток був розгромлений під час громадянської війни у 1918 році.

Генерал Остроградський утік до Австрії.

Бердянська сільська рада заснована у 1923 році.

З 1923 р. по 1930 р. першим головою Бердянської сільської ради («головою осередку», як їх на початку називали) був - Кішінець Гаврило.

З 1929 р. по осінь 1930 р. сільську раду очолював Крупка Євмен Пилипович.

З березня по жовтень 1944 р. - Гвоздік  Андрій Іванович.

З жовтня 1944 р. по січень 1946 р. - Материнський Іван Гнатович.

З січня 1946 р. по жовтень 1950 р. сільську раду очолював Данченко Пилип Савович (25.10.1903-01.02.1965). На нього та голову колгоспу Штанько Миколу Сергійовича лягла післявоєнна відбудова зруйнованого фашистами села (вціліли лише 3 хати).

З жовтня 1950 р. по січень 1951 р. - Кесарь Федір Павлович (1919 р.н.).

З січня 1951 р. по вересень 1952 р. - Войтова Марія Василівна (1921 р.н.).

З вересня 1952р. по березень 1958р.-Курусь Андрій Павлович (07.09.1919-07.09.1975).

З березня 1958 р. по січень 1963 р. Копитько Федора Юхимівна (02.03.1926 р.н.).

У 1958 р. на чолі  Копитько  Федори  Юхимівни побудована нова будівля сільської ради, яка використовується за призначенням і по цей день.

З січня 1963 р. по березень 1969 р. - Галайдич Марія Григорівна (1924 р.н.).

З березня 1969 р. по червень 1970 р. - Дзюба Іван Іванович (03.07.1030 р.н.).

З червня 1970 р.н. по січень 1971 р.н. - Курусь Андрій Павлович (1919 р.н.).

З липня 1971 р. по липень1977 р. - Стропченко Григорій Тимофійович (1932-2009).

З серпня 1977 р. по квітень 1978 р. - Голуб Клара Фомівна (29.08.1940 р.н.).

З квітня 1978 р. по квітень 1981 р. - Лях Микола Григорович (05.09.1942 р.н.).

З 21.04.1981 р. по 25.08.1986 р. - Барабаш Ольга Савеліївна (15.04.1941 р.н.).

З 10.07.1987 р. по березень 2000 р. - Варава Ольга Броніславівна (25.02.1942 р.н.).

З 16.05.2000 р. по 03.04.2002 р. - Лях Микола Григорович.

З 03.04.2002 р. по 06.05.2005 р. - Білик Володимир Олексійович (29.03.1964 р.н.).

З 14.06.2005 по 13.11.2015 р. - Дмитренко Михайло Іванович (15.11.1962 р.н.).

З 13.11.2015 р. – Згонник Вікторія Василівна.

Територія Бердянської сільської ради займає 7211 га, на якій розташовано чотири села: Бердянка, Вишневе, Першотравневе, Травневе.

Наявне населення станом на 01.01.2016 р. - 984 чол.

с. Бердянка – населення села -  566 чол. На території села знаходяться сільський будинок культури, бібліотека, навчально-виховний комплекс, відділення зв’язку, амбулаторія ЗПСМ, 5 магазинів, АЗС, кафе-готель "Будинок мисливця" та здійснює свою діяльність ПСП ім. Фрунзе.

с. Першотравневе – населення - 263 чол. На території села знаходяться фельдшерсько-акушерський пункт, 1 магазин та здійснюють свою діяльність ТОВ „АФ Вибір” та ТОВ "Новий сад".

с. Вишневе – населення - 106 чол.

с. Травневе – населення – 49 чол.

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua